قرارداد کاربران و حریم خصوصی

قرارداد پیش رو فیمابین شرکت توسعه راهکارهای الکترونیک پیشرانان فناوری (سهامی خاص) شماره شناسه ملی 14010085983  به عنوان مالک معنوی برند تجاری پلاک 98 و کاربران وبگاه اینترنتی و اپلیکیشن (برنامه) پلاک 98، تحت حاکمیت مواد 10، 190، 219 و 220 قانون مدنی و سایر قوانین جمهوری اسلامی ایران منعقد و طرفین در کمال صحت عقل و اراده و با تمایل و رضایت کامل خود مفاد قرارداد را می‌پذیرند.

ماده 1: تعاریف

الف- کاربر: شخصی است که جهت برخورداری از امکانات فراهم شده در وبگاه و اپلیکیشن پلاک 98 در سامانه‌­ی طراحی شده نسبت به افتتاح حساب کاربری اقدام و بر مبنای احراز هویت و اصالت سنجی صورت گرفته به فعالیت خود در سامانه ادامه می­‌دهد.

ب- پلاک 98: عبارت است از وبسایت www.pelak98.com و اپلیکیشن پلاک 98

ماده 2: قواعد عمومی

 1. کاربر با هر بار استفاده از خدمات پلاک 98 می­‌پذیرد که قوانین و مقررات جاری آن را کاملا مطالعه کرده، از شرایط آن آگاهی دارد و مورد پذیرش ایشان است. کاربر با ادامه­‌ی استفاده از پلاک 98، موافقت خود را با هر گونه تغییرات اعمال شده پس از ایجاد حساب کاربری در مقررات و سیاست‌‌های عملیاتی پلاک 98 اعلام می­‌نماید. ادعای عدم اطلاع از مقررات جاری و تغییرات آن­ قابل پذیرش نیست.
 2. استفاده از وبگاه و اپلیکیشن پلاک 98 به­وسیله‌­­ی سامانه‌­های هوشمند غیرانسانی و بات­ها، خلاف قواعد است. کاربر نباید شخصا یا با ­واسطه، زمینه‌­ی دسترسی این سامانه‌­های هوشمند غیرانسانی را به وبگاه و اپلیکیشن پلاک 98 فراهم کند.
 3. کاربر می‌­پذیرد از به اشتراک گذاری حساب کاربری خود با دیگران خودداری نماید. در صورت هرگونه استفاده­‌ی با واسطه از خدمات اپلیکیشن و وبگاه پلاک 98 و ایجاد هرگونه مشکل، پلاک 98 صاحب حساب کاربری را مسئول مشکل ایجاد شده می­‌داند.
 4. 4. هیچ‌کس نمی‌تواند بابت خدمات پلاک 98 وجه‌ی علاوه بر مبالغ مشخص شده در وبگاه و اپلیکیشن اخذ نماید و در صورت درخواست، کاربر باید از پرداخت خودداری نموده و به پلاک 98 اطلاع دهد.
 5. در صورت غیرنافذ بودن هریک از بندها و مواد این قرارداد، نزدیک ترین قانون موجود اعمال خواهد شد. عدم نفوذ مذکور به سایر بندها سرایت نخواهد کرد.
 6. کلیه حقوق مادی و معنوی حاصل از نام، علامت تجاری، محتوا و اطلاعات در این وبگاه و اپلیکیشن، متعلق به پلاک 98 است و هرگونه بهره برداری که عرفاً و قانوناً، تجاوز به مالکیت قانونی پلاک 98 باشد، حق تعقیب قضایی برای شرکت را در پی خواهد داشت.
 7. پلاک 98 متعهد است اطلاعات شخصی کاربر را خارج از مواردی که مرتبط با خدمات پلاک 98 است، در اختیار شخص دیگری (مگر به دستور مقامات قضایی) قرار ندهد. اما در خصوص اطلاعات قابل نمایش در سایت و اپلیکیشن مسئولیتی متوجه پلاک 98 نیست.

ماده 3: حقوق و تعهدات طرفین

 1. کاربر می­پذیرد اطلاعات حقیقی و صحیح خود (نظیر: اطلاعات هویتی، ارتباطی و …) و ملک (نظیر: شماره شناسایی، پلاک ثبتی، کد پستی، متراژ، سال ساخت، نوع سازه، امکانات و …) را در وبگاه و اپلیکیشن پلاک 98 قرار دهد.
 2. افراد تحت خدمت پلاک 98 تنها با کارت شناسایی (کارت ویزیت) با نام پلاک 98 شناخته می­شوند و کاربر می­بایست از پذیرش خدمت اشخاصی که مدعی ارتباط با پلاک 98 بوده و از ارائه‌ی کارت شناسایی خودداری می‌­نمایند، اجتناب کند.
 3. کاربر تایید می‌نماید دارای کلیه شرایط قانونی به منظور بهره برداری از سرویس‌های ارائه شده از جمله سن قانونی، سمت، عدم منع قانونی و… می‌­باشد.
 4. کاربر با اعلام آمادگی انجام بازدید حضوری از ملک، رضایت خود را برای ورود نماینده پلاک 98 و اشخاص همراه او به ملک اعلام نموده و موظف است در صورت انصراف، حداقل 3 ساعت قبل از ساعت ملاقات مشخص شده، انصراف خود را اعلام نماید.
 5. کاربر می­پذیرد در زمان انجام بازدید حضوری از در دسترس قرار دادن اشیاء قیمتی (نوعا و شخصا) خودداری نماید.
 6. انتشار فایل ها و عکس­ها در محیطی غیر از اپلیکیشن و وبگاه پلاک 98، نظیر شبکه های اجتماعی و پیام رسان‌­ها تحت نام تجاری پلاک 98 مورد تایید نبوده و کاربر می­‌پذیرد از انجام این امر اجتناب نماید.
 7. کاربر می‌­پذیرد در صورت نیاز به راستی آزمایی مضاعف و تخصصی نظیر انجام کارشناسی، استعلام ثبتی، استعلام بانکی و… شخصا این امر را انجام دهد.
 8. خدمات پلاک 98 با مشارکت اشخاص حقیقی و حقوقی متعددی ارائه می­‌شود که احراز هویت شده، دارای کارت شناسایی با نام پلاک 98 بوده و تحت نظارت مستقیم یا غیرمستقیم پلاک 98 قرار دارند. پلاک 98 کوشش لازم را جهت انجام نظارت بر اشخاص مزبور به کار می‌­بندد لکن با توجه به گستره­‌ی خدمات ارائه شده و کثرت اشخاص تحت نظارت، در صورت ایجاد خسارت و مشکل از جانب هر یک از این اشخاص، مسئولیت آن با شخص متخلف خواهد بود و پلاک 98 در صورت اثبات تقصیر اشخاص تحت نظارت خود، همکاری لازم را جهت اخذ خسارت از شخص متخلف با کاربر خواهد نمود.

تبصره: در صورت نقض هر یک از تعهدات مندرج در بندهای فوق و ورود هرگونه خسارت مادی و معنوی به اعتبار تجاری پلاک 98، مسبب می­‌بایست مطابق قوانین جمهوری اسلامی ایران خسارات وارده را جبران و به نحوی اعتبار تجاری پلاک 98 را اعاده نماید.