جست‌‌وجوی خانه با رعایت پروتکل‌ها

در شرایطی که شیوع کرونا تمامی ابعاد زندگی ما را تحت تاثیر قرار داده، رعایت پروتکل‌های بهداشتی به منظور حفظ جان خود و اطرافیانمان در اولویت قرار دارد. بازار مسکن نیز از تاثیرات ­­کرونا در امان نبوده و طی این مدت رکودی کم‌نظیر را تجربه کرده است.

به همین منظور ستاد ملی مبارزه با کرونا مصوباتی در خصوص حمایت از خانوارها در زمینه اجاره املاک مسکونی تعیین کرده که طی آن حداکثر افزایش مبلغ اجاره‌بها یا مبلغ رهن برای این قراردادها در کلان‌شهر تهران تا سقف ۲۵ درصد و سایر کلان‌شهرها تا سقف ۲۰ درصد و برای سایر مناطق شهری کشور تا سقف ۱۵ درصد خواهد بود. همچنین با توجه به استمرار شرایط همه‌گیری کرونا، کلیه قراردادهای اجاره مربوط به املاک مسکونی استیجاری که از تاریخ ابلاغ این مصوبه تا پایان سال ۱۴۰۰ مدت زمان اعتبار آن‌ها به اتمام می‌رسد، در صورت عدم توافق طرفین و تمایل مستاجرین، به مدت یک‌ سال به صورت خودکار تمدید می‌گردد.

اما در مواردی مستاجر ناگزیر به جابه‌جایی است. در چنین شرایطی رعایت حداکثری پروتکل‌های بهداشتی از سوی موجر، مستاجر و مشاورین املاک اهمیت زیادی دارد. در همین راستا پلاک 98 تمهیداتی اندیشیده است.

در اولین قدم پلاک 98 با ایجاد پلتفرم هوشمند عرضه و تقاضای ملک، حضور افراد جویای ملک مناسب را در بنگاه‌ها و اماکن مختلف سطح شهر کاهش می‌دهد.

همچنین با تهیه تصاویر باکیفیت و واضح از تمامی بخش‌های ملک و ارائه اطلاعات و توضیحات کامل از آن نیاز به بازدیدهای حضوری را به حداقل می‌رساند و امکان برقراری ارتباط با کارشناسان پلاک 98 و پاسخگویی سریع به سوالات مشتریان از رفت‌وآمدهای غیر ضروری جلوگیری می‌کند.

تمامی کارکنان و مشاوران پلاک 98 به طور منظم از نظر علائم کرونا بررسی می‌شوند و در صورت بروز هر گونه علامت مشکوک در اسرع وقت از آن‌ها تست PCR گرفته شده و قرنطینه می‌شوند.

استفاده از ماسک برای تمامی کارکنان و مشاوران پلاک 98 اجباری است و در بازدیدهای حضوری از املاک مشتریان نیز ملزم به استفاده از ماسک و رعایت فاصله‌گذاری هستند. روشن کردن تهویه هوا و باز گذاشتن پنجره‌های ملک مورد بازدید نیز در دستور کار مشاوران ما قرار دارد.

همچنین انجام مذاکرات و عقد قرارداد در محیط سرای محله‌ی نزدیک به محل وقوع ملک، با رعایت پروتکل‌های بهداشتی و با حضور حداقلی افراد صورت می‌گیرد.