پلاک مگ

مجله‌ی مجازی پلاک۹۸

بازگشت به مجله

بهترین گیاهان آپارتمانی با نگهداری آسان

با این گیاهان طبیعت را به سادگی به خانه خود بیاورید

بسیاری از ما علاقه زیادی به نگهداری از گیاهان در محیط خانه یا کار خود داریم اما مشکلات مختلف مانند نور کم محیط، کمبود جا، مشغله زیاد یا بی‌تجربگی باعث می‌شود خود را از این لذت محروم سازیم. گیاهان آپارتمانی به فضای خانه شما سرسبزی و شادابی می‌بخشند و برای تصفیه هوا هم بسیار مفید هستند. اگر به نگهداری از گیاهان علاقه‌مندید اما به دلیل مشکلات بالا تاکنون اقدام به خرید گلدان نکرده‌اید، این مطلب را تا انتها دنبال کنید.

صرف نظر از این که خانه یا اتاق کار شما بزرگ باشد یا کوچک، ترکیب رنگ سبز و نگهداری از آن گیاهان برای زنده نگه داشتن آن ضروری است. در واقع نگهداری از گلدان‌های گل و گیاه در خانه علاوه بر زیبایی، مزایای مختلفی مانند ایجاد روحیه مثبت، تصفیه هوا و ایجاد احساس ارتباط با طبیعت بدون نیاز به بیرون رفتن نیز دارند. بنابراین اجازه ندهید فضای کوچک خانه یا محیط کار یا عدم تجربه نگهداری از گیاهان، شما را از این لذت دور نگه دارد.

همه گیاهان آپارتمانی شرایط نگهداری یکسانی ندارند. از این روز ما فهرست کوتاهی از بهترین گیاهان آپارتمانی را برای هر خانه یا محل کار گردآوری کرده‌ایم. گیاهان این فهرست در اندازه‌های بزرگ و کوچک، همگی به نگهداری کمی نیاز دارند. برای یافتن گیاه مناسب خود می‌توانید از بین گیاهان زیر انتخاب کنید.

نخل کنتیا

نخل کنتیا گیاهی سر سخت است که تحت شرایط سخت رشدی دچار تغییرات گسترده نمی‌شود. این گیاه کاملاً سایه دوست است و چون برگ‌های بلندی دارد که از یک پایه باریک رشد می‌کند، برای پر کردن گوشه‌ای از اتاقبدون اشغال فضای زیاد عالی است. می‌توانید یک گلدان نخل کنتیا را مقابل یک دیوار خالی قرار دهید تا برگ‌های قوس‌دارش سایه‌های زیبایی روی دیوار ایجاد کند.

نخل کنتیا

دراسنا بلالی (درخت ساقه‌ذرتی)

دراسنا بلالی یکی از انواع گیاهان ذرتی و برای نگهداری در آپارتمان بسیار مناسب است که باحداقل توجه و در شرایط کم نور به خوبی رشد می‌کند. فقط با کمی مراقبت، دراسنا بلالی به گیاهی قدبلند و قوی تبدیل می‌شود و اگر خوش‌شانس باشید، ممکن است گل‌های کوچک و سفیدی نیز از آن جوانه بزند.

دراسنا بلالی

سانسوریا 

سانسوریا که با اسم‌های مستعار مختلفی مانند زبان مادرشوهر، گیاه ماری یا شمشیر جرج مقدس نیز شناخته می‌شود، گیاهی مقاوم و مناسب برای افراد مبتدی یا گیاه اولی‌ها است؛ چرا که به آبیاری زیادی احتیاج ندارد و بی توجهی را به راحتی تحمل می‌کند. این گیاه همچنین دارای قدرت جادویی است که اکسیژن را در طول شب آزاد می‌کند و به شما کمک می‌کند تا خوابی آرام داشته باشید.

سانسوریا

گل چمچه‌ای (سوسن صلح)

گل چمچه‌ای یا سوسن صلح می‌تواند به لطف شاخ و برگ نرم و سبز تیره و گل‌های سفید همیشه بهارش احساس صلح و آرامش به فضای شما اضافه کند. این گیاه مکانی سایه‌دار را ترجیح می‌دهد و این موضوع آن را به گزینه‌ای عالی برای آراستن گوشه‌های خالی خانه شما تبدیل می‌کند.

گل چمچه‌ای

فیلودندرون برگ قلبی

فیلودندرون به دلیل شاخ و برگ چشمگیر قلبی شکلش یک انتخاب محبوب در بین گیاهان خانگی است. هرچند مزیت این گیاه فقط ظاهر زیبا نیست، بلکه مراقبت از آن نیز به شرطی که سطح نور و میزان آبیاری مناسبش را زیر نظر داشته باشید، بسیار آسان است.

فیلودندرون

زامیفولیا

زامیفولیا یک گیاه آپارتمانی با جلوه زیاد و با شکوه است. او برادر کاسی ، دیگر زامیوکولکاست. شاخ و برگ‌های زیبای سبز تیره این گیاه، به آن جلوه‌ای اصیل می‌دهد. زامیفولیا همچنین به نگهداری بسیار کمی نیاز دارد و به همین دلیل در دسته گیاهان مورد علاقه افراد پرمشغله قرار می‌گیرد.

زامیفولیا

نخل شامادورا

نخل شامادورا با برگ‌های تیز نخلی زیبا و قوس‌دار یکی از زیباترین گیاهان آپارتمانی است. این گیاه اصالتاً اهل مکزیک است و یکی از محبوب‌ترین گیاهان مناسب برای فضاهای سرپوشیده است، به طوری که به آن لقب “نخل سالن” داده‌اند. نخل شامادورا را به راحتی در هر مکانی که قرار دهید، رشد می‌کند.

نخل شامادورا

پتوس 

پتوس که به پیچک شیطانی نیز شناخته می‌شود، یکی از سازگارترین گیاهان آپارتمانی با توجه و مراقبت کم است. برگ‌های قلبی شکل این گیاه می‌تواند به زیبایی از کتابخانه یا قفسه‌های اتاق آویزان شوند یا به عنوان قاب دور یک پنجره را پوشش دهند. پتوس علاوه بر توانایی سرسبز کردن هر گوشه‌ای از فضا، هوای شما را نیز از آلاینده‌های ناخواسته پاک می‌کند. این پیچک را می‌توان یک فوق ستاره در میان گیاهان آپارتمانی دانست.

پتوس

ساکولنت (گیاهان گوشتی)

اگر در برابر نگهداری از گیاهان مسئولیت‌پذیری کمی دارید، توصیه می‌کنیم از یک ساکولنت (گیاه گوشتی) به عنوان گیاه اول نگهداری کنید. این گیاهان به شدت مستقل و اکثراً خودکفا هستند و این موضوع آن‌ها را برای باغبان فراموشکار به گزینه‌ای ایده‌آل تبدیل می‌کند. گیاهان گوشتی در رنگ‌ها، اشکال و بافت‌های متنوعی وجود دارد؛ بنابراین یکی از آن‌ها را می‌توانید متناسب با فضای خود پیدا کنید.

ساکولنت

فیکوس آفریقایی (انجیر رُبابی)

فیکوس آفریقایی یا انجیر رُبابی با برگ‌های چنگ مانند بزرگ خود جلوه‌ای گرمسیری به فضای شما می‌بخشد. اما فریب چهره زیبای این گیاه آفریقایی را نخورید؛ چرا که گیاهی مقاوم است و می‌تواند با شرایط بسیار سخت و مراقبت کم کنار بیاید.

فیکوس آفریقایی

منبع

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به شرکت تجارت الکترونیک پیشرانان فناوری می‌باشد.
اجرا از شرکت راهکار تجارت الکترونیک سلیم